תחרות כרזות

תמונה אחת שווה אלף נתונים/ מרץ 2014

אנחנו אוהבים נתונים ומוצפים בהם. התקשורת יודעת שאנו אוהבים נתונים ומגישה לנו נתונים ללא סוף ובכל הערוצים. כמה מאתנו זוכרים את הנתונים? כמה מצרכני החדשות ואוהבי הנתונים זוכרים שישראל מככבת ברשימת המדינות המובילות בפערים חברתיים, כפי שמרכז אדוה פרסם לפני מספר שבועות. או כמה מאתנו זוכרים שרק לכשליש מהנשים בגיל הפנסיה אכן יש פנסיה, לעומת כ- 70 אחוזים מהגברים בגיל הפנסיה? זהו נתון שהלמ"ס פרסמה בסתו האחרון. כמה מאיתנו יודעים לצטט כמה משתכרת אשה לעומת גבר וכמה חברות כנסת יש לנו?

אנו, בקואליציית שותפות – ארגוני נשים לקידום צדק כלכלי וחברתי, מודעות לפער שבין המציאות החברתית לבין הידע החסר והחלקי שהוא נחלת הכלל. על כך יצאנו ביוזמה לתחרות הכרזות. פנינו לציבור הרחב בבקשה שיעצבו לנו לוגו, תמונה או סיסמא על מנת שנצליח לתווך את המסרים שלנו לציבור הרחב. לוגו מעניין או כרזה טובה אחת שכל מי שיביט בה ייזכר בנתונים – נשים חוות חוסר יציבות בתעסוקה. נשים מועסקות בתנאי העסקה פוגענית באחוזים גבוהים הרבה יותר מאשר גברים. נשים ערביות מתמודדות עם אבטלה קשה, מחסור ביצירת מקומות עבודה נגישים. נשים מזרחיות ומהגרות נדחקות למקצועות דחק לא מתגמלים. נשים מהוות רוב בסקטור הציבורי המתייבש לאיטו.

בתחרות שהגיעה לסיומה ביום חמישי האחרון השתתפו כ- 25 יוצרות ויוצרים, שהגישו 35 כרזות, איורים וסיסמאות. הנה הן לפניכם, כל כרזה וסיסמא מקפלים בתוכן לא רק נתונים קשים ומקוממים אלא גם, ובעיקר, תקווה לשינוי. שינוי, המתחיל במודעות.

להלן הכרזות שהשתתפו בתחרות ולאחריה – בתערוכה בדיזנגוף סנטר.

לקבלת אישור לשימוש בכרזות, ניתן ליצור עימנו קשר במייל: shutafot@gmail.com

תחרות כרזות תמונה 2014