ארגונים

קול האישה

‘קול האישה’ הנה עמותה הפועלת מזה 18 שנים לקידום כלכלי וחברתי של נשים בירושלים. ‘קול האישה’ פועלת בקרב קבוצות נשים בשכונות ברחבי העיר ירושלים ופיתחה תוכניות מגוונות להעצמה כלכלית וחברתית. המקום פותח את דלתותיו בפניי קהילות נשים מגוונות ומהווה מרכז לפעילות נשים רב תרבותית. מודל העבודה של ‘קול האישה’ מבוסס על גישה הוליסטית שאינה מתמקדת בבעיה או בסימפטום בודדים, אלא מתייחסת למכלול הצרכים של נשים להעצמה ולמימוש אישי, חברתי ותרבותי.

ערוס אלבחר

ערוס אלבחר הינה עמותת נשים ללא כוונת רווח אשר נוסדה בשנת 2007 על ידי נשים ערביות, תושבות העיר יפו. העמותה פועלת להעצמת נשים ערביות ביפו על מנת לקדם את מעמדן מבחינה אישית, כלכלית וקהילתית, תוך הגברת מעורבותן הפעילה בקהילה ובשוק העבודה.
אנו מאמינים כי כל אישה זכאית לשיוויון הזדמנויות ולמימוש מלא של זכויותיה ללא הבדל דת, לאום ומעמד סוציו-אקונומי. ערוס אלבחר הוקמה על מנת לסייע בהקשר זה לנשים ערביות ביפו.

העמותה להעצמה כלכלית לנשים

העמותה להעצמה כלכלית לנשים (ע"ר) פועלת עם נשים ולמענן כדי לקדם את אפשרויותיהן הכלכליות והחברתיות. מאמצינו ממוקדים בנשים מקבוצות מוחלשות בחברה הישראלית. במרוצת שנות פעילותה, פותחו בעמותה מודלים חדשניים ופורצי דרך, שנלמדו ע"י גורמים ממשלתיים ואקדמיים ושימשו מנוף והשראה לארגונים אחרים העוסקים בהעצמה כלכלית ויזמות עסקית. העמותה פועלת בשיתוף מלא ומתמשך עם גורמים ממשלתיים, רשויות מקומיות וארגונים חברתיים בכל רחבי הארץ.

"עסק משלך" – תוכנית הדגל של העמותה, מסייעת לנשים להקים עסק, משלב הרעיון, דרך ההקמה ועד לביסוס העסק והפיכתו למקור פרנסה יציב. התכנית כוללת מס' מרכיבים קריטיים להצלחת העסק הקטן – ידע והכשרה בניהול עסק וביסוסו, העצמה אישית וכלכלית ופיתוח ידע ומיומנויות פיננסיות כלליות.

בנוסף לכך מפעילה העמותה תכניות משלימות ותכניות העשרה כגון: תכנית לחינוך פיננסי, שירותי המשך לביסוס ופיתוח עסקי, חממות עסקיות, מרתונים טכנולוגיים ומרתונים פיננסיים.

מרבית התכנים מועברים ע"י נשים, בגישה פמיניסטית, מעצימה ותומכת, ותוך התייחסות למעגלי החיים של המשתתפות, משפחותיהן, קהילתן וסביבתן. המנחות שלנו, הן נשות מקצוע ותיקות ומנוסות (כלכלניות, רואות חשבון, מנחות העצמה, מומחיות לשיווק ומיתוג) שעברו הכשרות מיוחדות לתכנית, והן חלק מהמשפחה המיוחדת שלנו – העמותה להעצמה כלכלית לנשים (ע"ר).

איתך – مَعَكِ

עמותת איתך – مَعَكِ, משפטניות למען צדק חברתיהוקמה בשנת 2001 על ידי קבוצה של משפטניות במטרה לקדם צדק חברתי לנשים. איתך – مَعَكِ מתמקדת בפעילות למען אוכלוסיית הנשים מהשכבות המוחלשות כלכלית וחברתית. איתך – مَعَكِ פועלת בשלושה סניפים: באר שבע, חיפה ותל אביב.

שדולת הנשים בישראל

שדולת הנשים בישראל הוקמה לפני 30 שנים במטרה להפוך את החברה הישראלית לחברה שוויונית, מגוונת, הוגנת וצודקת יותר. ההכרה כי נשים מופלות לרעה בכל קבוצה ומעמד חיברה נשים ממגוון קבוצות, תפיסות עולם ועמדות פוליטיות, שמאז ועד היום נושאות יחדיו את דגל קידום זכויות הנשים כאינטרס חברתי מהמעלה הראשונה.

רוח נשית

'רוח נשית' חותרת לקדם את כוחן הכלכלי של נשים נפגעות אלימות בישראל, מתוך ראייה פמיניסטית ומחויבות לצדק מגדרי ושוויון תעסוקתי-כלכלי.

'רוח נשית' מאמינה שקיים קשר הדוק בין אלימות נגד נשים לבין בידודן החברתי, נחיתותן המעמדית ותלותן הכלכלית וכי יציאתן ממעגלי האלימות כרוכה בביסוס עצמאותן הכלכלית.

'רוח נשית' מאמינה כי קידום כוחן הכלכלי של נפגעות אלימות מחייב פעולה רב מערכתית הכוללת: העלאת המודעות הציבורית לבעיה זו ולקיחת אחריות חברתית לפתרונה, יצירת תשתית של שיתוף פעולה וסולידאריות בין נשים נפגעות אלימות לבין ארגונים בחברה האזרחית, הקהילה המקצועית והעולם העסקי.

מרכז אדוה

מרכז אדוה הינו מכון בלתי תלוי לחקר החברה הישראלית ולקידום רעיון השוויון והצדק החברתי. מתמקד בחקר במדיניות החברתית בישראל וניתוחה, ובוחן באופן ביקורתי את הצעדים הננקטים בתחומי התקציב, המיסוי והשירותים החברתיים – חינוך, בריאות, שיכון, רווחה, תחבורה וסביבה, וכן את השלכותיהם של צעדים אלה על החברה הישראלית כולה ועל כל אחת מהקבוצות המרכיבות אותה.

אחותי

תנועת אחותי – למען נשים בישראל נוסדה בשנת 2000 כדי לפעול עם נשים שאינן נכללות בהגמוניה החברתית ולקדם את נראותן של הנשים השקופות בחברה הישראלית. התנועה, אשר הוקמה על ידי פעילות פמיניסטיות מזרחיות, שמה לה למטרה לקדם בסדר היום הציבורי נושאים של צדק חברתי וכלכלי מתוך תפיסה פמיניסטית רחבה הכורכת יחד אתניות, זהות ומעמד, לאומיות ומגדר